Fast & Secure Delivery
Tell about your service.
MSI Claw 8 AI+ A2VM, 8" FHD+ (1920x1200), 120Hz VRR Touchscreen, Intel Core Ultra 7 258V (up to 115 AI TOPS), Intel Arc 140V GPU, 32GB LPDDR5x , 1 TB M.2 SSD, FPT, 2x2W, WiFi 7+BT5.4, Win11H, 0.795kg
| Процесор | Intel Core Ultra 7 258V 2.2GHz, 8 cores (4 P-cores + 4 E-cores), Max Turbo Frequency 4.8 GHz |
|---|---|
| Съвместими операционни системи | Windows 11 Home |
| Дисплей, inch | 8.0" (20.32 cm), 500 nits, IPS-Level, 120Hz |
| Резолюция | 1920x1200 |
| Сензорен дисплей | Touchscreen |
| Графичен процесор | Intel Arc 140V GPU (16GB) |
| Памет, тип | LPDDR5x |
| Памет, GB | 32GB |
| Твърд диск, тип | SSD |
| Твърд диск, GB | 1000GB NVMe PCIe Gen4 |
| Вградени говорители | 2x 2W Speaker, Array Microphone |
| Безжична мрежа | Intel Wi-Fi 7 BE201 |
| Bluetooth | Bluetooth v5.4 |
| Интерфейс | 2 Thunderbolt 4 (DisplayPort/ Power Delivery 3.0), Micro SD Card Reader |
| Управление | RGB ABXY buttons, RGB L & R Hall Effect analog sticks, D-pad, L & R Hall Effect analog triggers, L & R |
| Батерия | 6-Cell, 80 Whrs, 65W PD adapter |
| Размери (Ш, Д, В), mm | 299 x 126 x 24 mm |
| Цвят | Gold |
| Тегло, g | 795 g |
Tell about your service.
Within 10 days.
No question ask.
24/7 Live support.