Fast & Secure Delivery
Tell about your service.
DellEMC PowerVault ME5012 Storage Array, 2U Bezel , 2x4TB 3.5in Hot-Plug Hard Drive, 12Gb SAS 4 Port Single Controller, Power Supply, 580W, Redundant, Basic Next Business Day Initial, 36 Month
| Сторидж, тип | SAN/DAS |
|---|---|
| Серия | PowerVault ME5012 |
| SAS Interface | 12Gb SAS 4 Port Single Controller |
| FC Interface | yes |
| iSCSI Interface | yes |
| Твърд диск, брой | 2x4TB 3.5in Hot-Plug Hard Drive |
| Maximum Disk Drives | 12 x 3.5" drive bays (2.5" drive carriers supported) |
| Контролер | 12Gb SAS 4 Port Single Controller |
| Controller cache | - |
| RAID | RAID 1, 5, 6, 10, or ADAPT RAID; any combination of RAID levels can exist in single array |
| Захранване | Power Supply, 580W, Redundant |
| Maximum Raw Capacity | 4.7PB (with ME424 expansion) |
| Операционна система | - |
| Поддържани операционни системи | Windows 2022, 2019 and 2016; RHEL 8.2 and 7.8; SLES 15.2 and 12.5; VMware 7.0 and 6.7; Citrix XenServer 8.x and 7.x |
| Форм-фактор | 2U |
Tell about your service.
Within 10 days.
No question ask.
24/7 Live support.